AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

AKP Çiftlikköy’de büyük isyan

Ak Parti Çiftlikköy’de mevcut İl Genel Meclis Üyesi Murat Bektaş ve partide belediye başkan aday adaylığını düşünen bazı partililerin başını çektiği bir grup yaptığı açıklamayla Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı isim vermeden eleştirdi.

Çiftlikköy’de AK Parti’de aday değişim talebi olduğunu söyleyen bazı partililer Seyri Marmara Restaurant’ta toplantı düzenledi. Partili bazı meclis üyeleri ve belediye başkan aday adaylarının yer aldığı grup İl Genel Meclis Üyesi Murat Bektaş, bir açıklama yaptı. Aynı zamanda adaylığını da açıklayan Bektaş, “Vatandaşla yüzleşme dönemine girdik. Eğer bir sıkıntı varsa burada size dur diyeceklerdir” dedi.

Yaptığı açıklamada Çiftlikköy’ün “Ak Belediyecilik” ile 2014 yılında tanıştığını kaydeden Bektaş, “Bir altyapı projesi yapıldı, devletimiz İller Bankası’ndan ödedi, Köprülü Kavşak yapıldı, Karayolları kendi bütçesinden onayladı ve yaptı. İller Bankası’ndan sürekli destek ve bütçe ile ödenek geldi. Şimdi günahıyla sevabıyla yüzleşme zamanı. Fakat Çiftlikköy’de maalesef halk tarafından aday değişimi talebi var. Neden? Demek ki gönüllere girmekte eksik kalmışız, demek ki kamu kaynaklarını kullanırken hatalar yapılmış, demek ki belediyeyi idare etmekte sıkıntı yaşamışız, demek ki devletin malına parasına sahip çıkılırken ihmal edilmiş yani siz ne yaparsanız yapın, nereden kaçarsanız kaçın bir halka hesap vereceksiniz bir de hakka hesap vereceksiniz. Halkı belki kandırırsınız, anlatırsınız ama hakkı kandıramazsınız çünkü bunun hesabı çok ağır” diye konuştu.

Aday değişim talebi

Çiftlikköy’de aday değişim talebi olduğunu dile getiren Bektaş, şöyle devam etti:

“Halkımız AK Parti’de bir aday değişimi talebini sürekli gündeme getiriyor. Şimdi siyasi olarak eğer göreve talipseniz önce vefalı olacaksınız. Kime? Önce sizi bir yerlere taşıyan teşkilatınıza, arkadaşlarınıza, sonra başka partilerden size destek olan kişilere ve sonra tüm vatandaşlara karşı vefalı olmak zorundasınız. Bu sizin bulunduğunuz konum gereği yapmanız gereken en baş görev. Siz vefalı olmazsanız, yola çıktığınız insanları unutursanız, kendinize kasıtlı veya kasıtsız birilerine küs kalırsanız, hem teşkilatınıza hem o bölgeye zarar verirsiniz. Bu değişim talebinin tespitini yapmak tabi ki genel merkezimize teşkilatımıza düşüyor”

Bektaş: Aday olacağım
Genel merkezin ve parti organlarının en iyi kararı vereceğini söyleyen Bektaş, “Burada o dönem görev yapan birçok insan var. Bu insanlar vefalı bir şekilde özveriyle çalıştı. İleride göreceksiniz Çiftlikköy’ü ciddi sıkıntılar oluşacak. Bunun için çok itinalı çalışmanız ve çok iyi bir ekibinizin olması lazım. Kapıları sürekli zorlamanız lazım. Siz kaynakları israf ederseniz, kaynakları gelişigüzel kullanma yoluna giderseniz, har vurup harman savurursanız, etrafınızı görmezseniz önce çevrenizi, partinizi, ülkenizi kaybetmiş duruma gelirsiniz. Burayı yönetmek için medeni cesaret gösteren arkadaşlarımıza, burada aday adayı olacak arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah parti organlarımızın yapacağı tespitlerle nasip olursa biz de başvurumuzu yapacağız. Beni ve arkadaşlarımı, halkın talepleri ve sıkıntıları bu işte sorumluluk taşıyan herkesi ilgilendiriyor. Biz bu ilçede yaşıyoruz. Torunlarımız da burada büyüyecek. Madem siyasi olarak görev üstlenmişiz, biz bunun sorumluluğunu taşıyoruz demektir. Asla bu saatten sonra hiç kimse bizi yanıltmayacak. Genel merkezimiz ve parti organlarımız en iyi kararı alacaktır. Bu kararın sonunda oluşabilecek, ortaya çıkacak aday inşallah bizi toplu olarak içimizi ve kamuoyunu rahatlatacaktır” dedi.

Telafi edilecek çok şey var
Geçen dönemin hayal kırıklığı yaşatan zaman olduğunu söyleyen Bektaş, şunları kaydetti:

“Bizi harekete geçiren etrafımızdaki dostumuz, eşimiz, hemşerimiz oldu. Yapılacak başvurulardan sonra araştırmalar yapılacak. STK’lara sorulacak, parti kurullarında tartışılacak ve en doğru karar verilecektir. Karar verdikten sonra da telafi edilecek çok şey var. AK Parti belediyeciliğini benimseyen, gönüllere girmesini bilen, samimi olan inşallah bir kadro ile yola çıkacağız. Kim aday olursa onun arkasında yer alacağız. Bizi hayal kırıklığına uğratan bu zamanı da inşallah telafi edeceğiz. Ben de Çiftlikköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvuracağım”

Toplantıda diğer Çiftlikköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için ismi geçen kişiler de yer aldı. Program toplu fotoğraf çekilmesinden sonra sona erdi.

Video: www.yalovapusula.com

Dikkatinizi Çekebilir:
4 Yorumlar
 1. Süleyman çelebi Diyor

  Biz STK olarak Murat Beyin Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarını dinlemek için oradaydık. Davetli olarak katıldık. İl özel idarenin Çiftlikköydeki yatırımları anlatıldı. Yararlı buluyorum.
  Bu toplantıda Murat bey Başkan aday adaylığını açıkladı. Ancak orada olanların tamamını aynı düşünceler çerçevesinde toplanmış, herkes bir isyan içinde bir araya gelmiş gibi bir algı ve abartı var yazınızda. Bunu doğru bulmuyorum. Selamlar.

 2. Süleyman çelebi Diyor

  Biz STK olarak Murat Beyin Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarını dinlemek için oradaydık. Davetli olarak katıldık. İl özel idarenin Çiftlikköydeki yatırımları anlatıldı. Yararlı buluyorum.
  Bu toplantıda Murat bey Başkan aday adaylığını açıkladı. Ancak orada olanların tamamını aynı düşünceler çerçevesinde toplanmış, herkes bir isyan içinde bir araya gelmiş gibi bir algı ve abartı var yazınızda. Bunu doğru bulmuyorum. Selamlar.

 3. aziz avcı Diyor

  o gün orada toplananların çoğunu da tanıyorum hiç birinin derdi çiftlikköy değil çiftlikköy halkı hiç değil hepsi kazanırsak kendimiz için neler yapabiliriz in derdinde. Eğri oturun doğru konuşun demişler bunlar hep yamuk oturmuş

  1. Ekrem Caner Koç Diyor

   Belki haklısınız ancak orada gördüğüm bir kişi var ki bence tenzih etmeniz gereken biri Aydın İncebiz i 98 den bu yana tanırım bilirim mübalağa etmeksizin aşkı sevdası Çiftlikköy olan bir isimdir.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.