AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Ağır tonajlı araçlara alternatif yol

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çevre Yolu güzergâhına alternatif olarak açılacak olan alanda yapılan çalışmaları inceledi.

Yapılan çalışmaları yerinde takip eden Başkan Salman’a, Başkan Yardımcısı Halit Güleç ile birlikte birim müdür ve amirleri de eşlik etti. 20 metre genişliğinde 1 kilometre uzunluğunda olacak alternatif yolun tamamlanmasıyla ağır tonajlı araçlar bu güzergahı kullanacak.

Şehir içi trafiğini rahatlatmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Salman; “Yalova Belediyesi olarak alternatifler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımız arasında şehir içi trafiğini en asgari düzeye indirmek için çevre yolu düzenlemesine büyük önem vermekteyiz. Mevcut çevre yoluna alternatif olacak olan yol stabilize bir yol olacak ve 20 metre genişliğinde 1 kilometre uzunluğunda yapılacak. Jandarma Komutanlığı önünde bulunan alandan geçecek yolun çalışmalarına başladık. Yapılacak olan yol Safran yolu ile Bursa Karayolunu birbirine bağlayacak ve ağır tonajlı kamyonların geçiş güzergâhı olacak. Bu çalışma şehir içi trafiğin rahatlatılması adına da alternatif olarak kullanılacak” dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.